Jaki rower elektryczny wybrać?

Rowery elektryczne można coraz częściej spotkać na naszych drogach. Zgodnie z najnowszymi szacunkami w Unii Europejskiej sprzedaje się aż 2 mln takich pojazdów rocznie. Czy warto kupić e-bike? Jak najbardziej.

Należy jednak odpowiednio dobrać go do swoich potrzeb, czyli przede wszystkim do stylu jazdy i terenu, po jakim masz zamiar się poruszać. Sprawdź, jak to zrobić.

Rower elektryczny – czym dokładnie jest?

Wbrew obiegowej opinii e-bike nie jest pojazdem, który nie wymaga od użytkownika żadnego wysiłku podczas jazdy. Nie jest to motorower ani skuter – tak samo jak w standardowym jednośladzie rowerzysta napędza go siłą własnych mięśni, a silnik elektryczny stanowi jedynie wsparcie. Dlatego to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą albo nie mogą poddawać się dużym obciążeniom, jednak nie mają zamiaru rezygnować z aktywności fizycznej.

E-bike to również dobry wybór dla rowerzystów, którzy sporo poruszają się po mieście, na przykład chcąc dojeżdżać do pracy ekologicznie, omijając korki, a jednocześnie stawiają na komfort i nie chcą się zbytnio zmęczyć.

Warto podkreślić, że rowery elektryczne pozostawiają minimalny ślad węglowy. Wykorzystanie nowoczesnych baterii litowo-jonowych sprawia, że są niemal zupełnie bezemisyjne – tak samo jak standardowe jednoślady. Jeśli więc ekologia jest dla Ciebie istotna, z pewnością warto przyjrzeć się bliżej ofercie pojazdów typu e-bike marki FISHER.

Rowery elektryczne FISHER – czym się wyróżniają?

Dlaczego warto wybrać właśnie rowery FISHER? Sprawdź, co nas wyróżnia.

  • Firma FISHER działa w branży rowerowej już od ponad 70 lat. Tak wiele lat doświadczenia w produkcji markowych rowerów oraz otwarcie na nowe technologie sprawia, że e-bike, które oferujemy, to jakość sama w sobie.
  • Korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań oraz współpracujemy z partnerami z innych branż. Przykładem jest BROSE, czyli renomowany dostawca części samochodowych. Firma produkuje systemy mechatroniczne do drzwi i siedzeń samochodowych, a także silniki elektryczne i elektronikę. Teraz wykorzystuje swoje know-how także w branży e-bike'a, będąc naszym zaufanym partnerem.
  • Rowery elektryczne FISHER to laureaci wielu prestiżowych nagród. Zostały docenione nie tylko przez ekspertów, otrzymując prestiżową nagrodę Deutscher Mobilitäts-Award 2022, ale także przez samych użytkowników. E-bike FISHER zyskały miano ulubionej marki i najbardziej znanej marki 2021/22 w rankingu czasopisma E-bike FOCUS w lutym 2021. Warto również wspomnieć o wyróżnieniach, jakimi zostały uhonorowane poszczególne modele z naszej oferty.

Wiemy, że użytkownicy rowerów elektrycznych mają różne potrzeby, dlatego przygotowaliśmy duży wybór pojazdów o zróżnicowanych parametrach. Sprawdź, jak je dobierać, by czerpać z jazdy maksimum przyjemności.

E-bike – jaki wybrać?

Jaki rower elektryczny wybrać? Warto przyjąć kryteria podobne jak w przypadku modeli bez napędu elektrycznego. Tutaj również największe znaczenie ma to, do czego e-bike ma Ci służyć oraz po jakiej powierzchni najczęściej będziesz się nim poruszać. Dojazdy do pracy i na zakupy? Dłuższe wycieczki za miasto i przejażdżki po polnych drogach? A może górskie szlaki i bardziej ekstremalne wyzwania? Nasz oferta sprosta oczekiwaniom rowerzystów preferujących dowolny styl jazdy. Zobacz, która kategoria e-bike marki FISHER najbardziej wpisuje się w Twoje oczekiwania.

Rowery elektryczne City – idealne do miasta

Miejskie rowery elektryczne FISHER to jedne z najchętniej wybieranych modeli. Stanowią świetną alternatywę dla poruszania się samochodem. W coraz bardziej zatłoczonych miastach nie należy to do przyjemności i może zajmować znacznie więcej czasu niż przejazdy na e-bike.

Konstrukcja rowerów elektrycznych przystosowanych do miejskiej jazdy sprawia, że jazda na nich jest niezwykle wygodna i możliwa w dowolnym stroju. To z pewnością ważny aspekt dla osób, które planują poruszać na e-bike przede wszystkim do pracy i nie chcą tracić czasu na zmienianie ubrania ze sportowego na biznesowe i odwrotnie.

Rowery miejskie FISHER zostały stworzone przede wszystkim z myślą o ochronie środowiska naturalnego oraz obniżeniu emisji szkodliwych substancji szczególnie w miastach tam, gdzie problem smogu jest najbardziej palący. Przesiadając się na ekologiczny środek transportu, zapewniasz sobie wygodę, a jednocześnie dbasz o swoje otoczenie. Nie można również nie wspomnieć o skróceniu czasu dojazdów do miejsca docelowego – nie musisz stać w korkach ani być zależnym od komunikacji zbiorowej.

Rowery miejskie typu City to zatem propozycja dla osób, które mają zamiar poruszać się przede wszystkim po mieście i jego okolicach. Ich budowa sprzyja wygodzie jazdy, jeśli jednak szukasz bardziej wszechstronnego modelu, warto przejrzeć propozycje z kategorii e-bike trekkingowych.

Rower elektryczny trekkingowy – na bliższe i dalsze wyprawy

Elektryczne rowery trekkingowe FISHER zostały zaprojektowane tak, by zapewnić maksymalną wszechstronność. Ich konstrukcja sprawia, że świetnie nadają się do pokonywania długich tras po mieszanej nawierzchni – asfaltowej, piaszczystej i leśnych drogach. Ich charakterystycznymi elementami są komfortowe siodełko, kierownica, a także budowa pozwalająca na przyjęcie wyprostowanej pozycji. To powoduje, że nawet długa jazda po nierównościach nie jest męcząca.

Tego typu rowery elektryczne zostały także wyposażone w błotniki, by chronić użytkowników przed zabrudzeniem, a także bagażniki, by umożliwić zabranie ze sobą większego ekwipunku.

Trekkingowe e-bike to propozycja dla osób ceniących aktywny relaks na łonie natury, Świetnie sprawdzą się zarówno podczas weekendowych wycieczek za miasto, jak i podczas dłuższych wypraw czy codziennych dojazdów do pracy w zróżnicowanym terenie. Są to najbardziej uniwersalne modele wśród rowerów elektrycznych.

E-bike typu MTB i ATB – modele do zadań specjalnych

Rowery elektryczne MTB i ATB to sprzęt przeznaczony do jazdy w trudnym terenie. Nie straszne są im strome wzniesienia czy szlaki o ograniczonej przyczepności. Charakteryzują się przede wszystkim odpowiednio dobranym typem kół i amortyzatorów, które pozwalają pokonywać każdy rodzaj nawierzchni.

Warto wiedzieć, że rowery MTB i ATB różnią się między sobą. Można przyjąć, że pierwszy typ jest przeznaczony do bardziej profesjonalnego wykorzystania, nawet w ekstremalnych warunkach. Jest bardzo solidny i wyposażony w specjalistyczny osprzęt. Natomiast drugi, czyli ATB, jest nieco bardziej uniwersalny i przeznaczony także do jazdy amatorskiej. Ma delikatniejszą konstrukcję, która sprawia, że jest lżejszy i poręczniejszy.

E-bike typu MTB i ATB to zatem sprzęt dla miłośników mocnych wrażeń, którzy preferują jazdę w wymagającym terenie, po niewyznaczonych szlakach lub stromym wzniesieniach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Poproś o radę naszych ekspertów. Z przyjemnością pomogą Ci dobrać e-bike o idealnych parametrach.

Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki.